Články 2013

Svaz výrobců asfaltových pásů v ČR provede v roce 2014 odběry a zkoušky pásů prodávaných v ČR. Cílem projektu je nezávislá kontrola kvality a plnění technických parametrů uváděných v technických podkladech dodavatelů asfaltových pásů. První etapa probíhá od začátku ledna a je zaměřená na vrchní pásy s hrubozrnným posypem.

Kontrolní zkoušky se zaměří i na pásy dodávané členy Svazu, kteří se přihlásili k užívání značky GARANCE KVALITY. Značka GARANCE KVALITY vyjadřuje splnění technických parametrů výrobků definovaných Svazem. Podrobnější informace jsou k dispozici zde.

Značka GARANCE KVALITY a Technická pravidla SVAP 01 - Požadavky na asfaltové pásy Svaz výrobců asfaltových pásů v ČR vydává dokument Technická pravidla SVAP 01 - Požadavky na asfaltové pásy, který stanovuje minimální technické požadavky na asfaltové pásy určené pro konkrétní použití ve stavbě v podmínkách ČR a zavádí značku GARANCE KVALITY pro výrobky, splňující tento předpis. Podrobnosti naleznete v sekci „GARANCE KVALITY“.

Svaz výrobců asfaltových pásů v ČR se účastní veletrhu Střechy Praha. Veletrh se koná od 6. do 9. února 2013 v areálu PVA EXPO PRAHA Letňany.
V rámci doprovodného programu veletrhu proběhla dne 6.2. konference IZOLACE 2013. Svaz výrobců asfaltových pásů v ČR na konferenci informoval o aktuální činnosti a záměrech práce v r. 2013. Hlavní náplní SVAP je tvorba "standardu kvality" stanovením minimálních hodnot technických parametrů asfaltových pásů vyráběných podle harmonizovaných evropských norem. SVAP také zahájil jednání o začlenění "standardu kvality" do českých technických norem.

Informační leták SVAP vydaný k příležitosti veletrhu Střechy Praha je ke stažení zde.
Tištěná verze letáku je k dispozici během veletrhu na stánku Bitumax,  č. stánku 220,  hala 2.